Ce putem face?

8 августа 2017 53

Vecinii mei presupun ca copilul meu le-a zgiriiat masina cu un băt. E zgîrîiata tare. Nu l-a vazut nimeni cum a zgirîiat-o. Ne cer sa le dam bani pentru vopsire. Ce putem face?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт
  • Иные правонарушения

Bună ziua.
Vă recomand totuși să nu achitați nimic. Dat fiind faptul că vecinii fac doar presupuneri că ar fi copilul d-ră aceasta nu e o probă veridică ce îl face vinovat pe el.

8 августа 2017
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Exact, Presupunerile nu pot sta la baza baza vinovăției, adică vinovăția nu poate fi întemeiată pe presupuneri, iar achitarea se va putea face doar când va fi demonstrată prin probe video sau martori acțiunea ilicită a copilului.

9 августа 2017