Ce valoare are procura în cazul vânzării unui automobil?

21 июня 2024 3

Bună ziua. Recent am vândut un automobil pe procură generală (alte acte nu au fost întocmite). La momentul transmiterii bunului (vânzării) cumpărătorul nu a avut pretenții la starea acestuia, dara peste câteva zile m-a sunat să-mi înainteze diferite pretenții cu privire la automobilul vândut, m-a amenințat că mă dă în judecată. Ce valoare juridică are în această situație procura întocmită de mine în vederea vânzării bunului menționat?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Ion, procura meționată de DVS are o valuare, când a fost petrecută tranzacția, noul cumpărător o trebuit să înainteze pretenzile lui, el a acceptat vânzarea a/m și la revede, cum se mai spune CO.

22 июня 2024