Cerere de chemare in judecata pentru incasarea pensiei alimentare

10 июля 2023 4

Buna ziua. Am divortat de sotul cu care avem un copil, pe care sotul nu l-a vazut din momentul nasterii, fiind plecat peste hotare. Acum vreau sa cer prin instanta incasarea pensiei alimentare pentru copil. Ma poate ajuta cineva cu un model de cerere. Nu am bani pentru avocat, nu muncesc pentru ca stau cu copilul acasa. Mersi anticipat.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Elena Botnaru
  • Адвокат-стажер

Bună ziua, Stimată Doamnă,
Vă expediez un model de cerere, în vederea asigurării confidențialității, expediați-mi un mesaj cu solicitarea Dvs. la adresa de e-mail: eavocat.md@gmail.com

10 июля 2023
Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.
Model de cerere găsiți aici pe acest portal
https://yavo.md/rom/modele

10 июля 2023