Cerere de stramutare a dosarului civil

8 февраля 2018 119

Buna seara. Am depus o cerere de stramutare a dosarului civil. Intrebarea mea este: cat timp dureaza sa hotarasca Curtea de Apel unde va avea loc dosarul?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Marina Bzovii
  • Адвокат-стажер

Conform Articolul 43 paragraful (41) al Codului de Procedura Civila "Strămutarea pricinii" instanţa este obligată să remită instanţei competente dosarul în termen de 5 zile de la data la care încheierea de strămutare a pricinii devine irevocabilă. http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&id=348338

8 февраля 2018