Cetățean român in Moldova

29 августа 2020 12

Câte zile poate sta un cetățean român cu buletinul românesc în Republica Moldova?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Străinii care deţin viză şi cei care nu au obligaţia de a obţine viză de intrare în Republica Moldova pot intra pe teritoriul ţării şi se pot afla pînă la 90 de zile calendaristice în decursul oricărei perioade de 180 de zile calendaristice, ceea ce implică luarea în considerare a... mai detaliat ultimei perioade de 180 de zile precedente fiecărei zile de şedere.

vedeți http://www.asp.gov.md/ro/node/1313

7 сентября 2020