Cheltuieli de executare

17 апреля 2020 40

Buna ziua. Daca am achitat datoria la credit prin executorul judecătoresc si acum mi-a rămas sa achit cheltuielile de executare, are dreptul executorul judecătoresc sa-mi aplice amenda pentru ca n-am achitat cheltuielile de executare? Acum cu pandemia, n-am posibilitatea sa achit suma asta. Puteți să îmi dați un sfat juridic? Are executorul judecătoresc sa-mi puna amenda?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Dl. Anatol, executirul judecătoresc nu poate să vă aplice amendă, el poatye să solicite plata %, în caz dacă DVS n-o să achitați suma cerută, poate să vă acoste în instanță, dupî pandemie, succese.

18 апреля 2020