Cine are dreptul sa ridice documentele si sa verifice executorul care incaseaza pesia alimentara pentru copil?

26 июля 2018 72

Fratele plateste pensie alimentara pentru copil. Executorul cu doua luni in urma a zis ca s-a marit plata, dar acum cand am platit am vazut ca am platit mai putin decit lunile trecute. Cum e posibil asa ceva, ca in fiecare luna plateste diferit? Cum poat sa controleze?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

D-na Tatiana, ca atare existo hotărîrea de incasarea pensiei, unde este stipulat mărimea pensiei, executorul nu e în drept să modifice suma de incasare a pensiei, posibel v-au comunicat să plătiţi diferenţa pe lunile cu sume mai mici. Toate întrebările le clarificaţi la executor.

27 июля 2018