Cine este vinovat de producerea accidentului?

16 декабря 2019 85

Buna ziua. Un automobil care facea manevra la stanga a fost lovit de microbuz care venea din spate cu viteza stabilita de expertiza de 83 km/ora. Accidentul a avut loc in localitate. Cine este vinovat de producerea accidentului?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Aici sunt mai multe nuanțe care urmează a fi stabilite în cadrul unei expertize ... totodată banda pe care se deplasa microbuzul, era la depășire sau nu, automobilul vira regulamentar de pe bandă laterală stînga sau nu....

17 декабря 2019