Cine trebuie sa revopseasca statia de autobuze, cum pot sa imi protejez demnitatea in limitele legii?

2 июня 2018 33

Din cauza opunerii mele fata de intentia APL de a se amplasa antena de telefonie in apropierea caselor noastre din marginea satului Petruseni, Riscani (dar si a rolului de petitionar, fiind reprezentantul organizatiei obstesti) apar deja a doua oara inscriptii injurioase cu numele meu pe statia de autobuze, scrise cu sprei negru si litere gigantice. Astfel satul intampina calatorii la intrarea in tara deja mai mult timp. APL, consilierii, se fac a nu vedea. Inscriptia persista si dupa ce am sunat la 902, desi politistul a luat o plangere scrisa, lucrurile continua sa fie neschimbate. Exista o temere ca ar putea genera actiuni mai periculoase.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Trebuie sa inreistrati o plingere oficiala la politie pe acest caz.

18 августа 2019