Cineva a folosit buletinul meu de identitate pierdut si a luat credite

6 октября 2021 221

Buna ziua. Am pierdut buletinul de identitate si se pare ca cineva se foloseste de acesta pentru a lua credite. Eram peste hotare cand a fost luat un credit nebancar. Am castigat in instanta procesul cu presupusii ”creditori”, dar peste jumatate de an (ma aflam in Moldova) am aflat despre alt credit luat chipurile de mine. Am depus plangere la politie, dar nu fac nimic. ”Creditorii” ma ameninta pe mine si pe familia mea, desi in mod clar altcineva a luat acel credit. Ce pot face eu in acest caz, va rog?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

În caz de litigiu veți anunța acest fapt cu privire la folosirea ilegală a identității Dvs plus ar urma sa fie semnat contractul de împrumut fizic unde in cazul unei expertize poate fi dovedit faptul ca semnătura nu va aparține.

7 октября 2021
  • Юрисконсульт

Buna d-na Daniela, colegul meu dl. Andrei v-a orientat cum să procedați în istanța de judecată, DVS deja cunoșteți așa ceva. DVSA ați rîdicat o întrebare delicată, suneți amenințați cum pe DVS așa și familia DVS. Ați apelat la poliție cu plîngere în privința la asta, dacă nu DVS puteți... mai detaliat să apelați la viberul meu de pe telefonul 068669950, sau le E-maiul meu sau să mă sunați.

8 октября 2021