Circulatia cu masini cu numere transnistrene

8 марта 2017 442

Cetatenilor moldoveni care locuiesc in partea Stinga a Nistrului si poseda permis de conducere moldovenesc, li se va aplica amenda, daca circula cu automobile cu numere pmr? Si se accepta dubla devamare a unuia si aceluiasi automobil in acelasi stat?

Jurist comments 1

Alexandru Ţurcan
  • Адвокат

Intrebarea cu dubla devamare este mai mult politica. Bugetul Republicii Moldova nu a acumulat accize si taxe vamale de la devamarea masinilor pe care au fost instalate numere transnistrene.
Ref. la conditii de circulatie, cititi aici: http://yavo.md/raspunsuri/v/conducerea-automobilelor-cu-numere-transnistrene-dupa-1-aprilie-2017

9 марта 2017