Citatie Centrul Unic de Monitorizare si Coordonare

17 февраля 2018 245

Buna! Astazi, 17 februarie am gasit in cutia postala o scrisoare de la Centrul Unic de Monitorizare si Coordonare, precum ca pe data de 7 septembrie 2017 a fost comisa incalcarea (63 km) pe str. Dacia - Aeroport. In scrisoare scrie ca pe data de 22 februarie sa ma apropii la ei. Spuneti, va rog, face de achitat sau pur si simplu sa nu ma prezint? Care-i procedura mai departe? Au trecut 6 luni de la incalcare.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Iulia Furtuna
  • Адвокат

Gheorghe, va recomand sa va adresati la strada Iacob Hincu 3A pentru a clarifica situatia (in cazul in care nu erati Dvs la volan, dar automobilul este inregistrat pe Dvs). Exista riscul sa va aplice amenda si sa expedieze dosarul la executorul judecatoresc (costurile procedurii de executare pot depasi marimea... mai detaliat amenzii, iar executorul judecatorec are suficient pirghii legale sa va execute silit).

18 марта 2018