Colectorii distribuie pe internet informatii precum ca as fi data in cautare

21 апреля 2024 3

Bună ziua. Au colectorii de datorii dreptul sa plaseze pe retele sociale poza mea cu mentiunea ca as fi data in cautare? Ce sa fac in acest caz?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua d-na Olga, colectorii nu sunt să vă afișeze pe DVS pe camerile video, precum că DVS sunteți datornici cu bani. În cazul dat DVS sunteți în dept să eșiți la Camera de înregistrare, care este amplasată în Chișinău, str. S. Lazo 48, unde sunteți în drept să adresați... mai detaliat o cerere despre încălcarea drepturile DVS legale-constituționale pentru a fi sancționat derectorul agenției pentru așa încălcări. La cerere să fie anexate documentele corespunzătoare și alte probe.

21 апреля 2024