Compania de asigurare nu imi acorda suficienti bani pentru a-mi repara masina

29 сентября 2020 215

Buna ziua. Am fost implicat intr-un accident rutier. Celalalt sofer a recunoscut vina, dar compania de asigurare nu imi acorda suficienti bani pentru a-mi repara masina. Ce sa fac?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Expertiză independentă, iar banii ce nu pot fi achitați de companie se încasează de la persoana vinovată.
Companiile de asigurări au limite prevăzute de lege la capitolul despăgubiri.

30 сентября 2020