Comunicatii amplasate pe terenul vecinilor

22 июля 2024 0

Buna ziua. Am construit canalizarea casei prin terenul vecinilor, iar recent acestia au vandut casa. Vecinii noi nu sunt incantati. Mentionez ca lucrarea a fost facuta cu proiect inregistrat la toate autoritatile competente. Pot vecinii sa demonteze instalatia mentionata?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Sergiul, ei pot deoarece DVS n-ați coordonat cu ei, dar cu cei vechi. DVS trebuie să duceți tratative menținoase, fără sudalmă și probleme anivoase, cu oamenii se rezolvă tot, cu oameni normali la cap. Prioritățile sunt de opartea vecinilor noi. Ei sunt în drept să fie categorici, să vă... mai detaliat mutați țăvile, e o chestie delicată, cum se mai spune în varianta rusă - мировое.

23 июля 2024