Concediere pentru un presupus furt

3 июня 2024 3

Bună ziua. Lucrez la un magazin. Câteva zile în urmă șefa mi-a cerut să-mi dau demisia, deoarece camerele de supraveghere ar fi înregistrat faptul că anulez mai multe bonuri fiscale. Mi-a arătat un singur filmuleț și mi-a spus că are mai multe înregistrate în zile diferite. De acolo a dedus că am sustras bani din firmă. Nu am semnat cererea de demisie, m-au pus să mai rămân 2 săptămâni în firmă. Aș dori să știu dacă este legal cum s-a procedat și ce aș putea face în această situație.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Denis, DVS sunteți în drept să depuneți o cerere pe numele șefului sau administratorului, cererea să fie înregistrată, ca DVS să aveți al doilea exemplar, în cerere să indicați la concret, că DVS sunteți implicat în furmt, să ceriți probe. Eu pot să vă orientezi să apelațio la viberul... mai detaliat meu de pe telefonul +37368669950 pentru o discuție mai detailiat.

4 июня 2024