Concediul anual de odihnă combinat cu concediu medical

6 ноября 2018 54

Bună ziua. In anul 2018 am fost 2 luni în concediu medical de maternitate, am revenit la muncă în luna martie. Pot beneficia de concediul anual de odihnă integral?

Jurist comments 1

Vladimir Palamarciuc
  • Адвокат

Cristina, este posibil sa Va luati concediu anual dupa ce ati revenit la muna sau imediat dupa expirarea concediului de maternitate. Sunt mai multe prevederi in acest sens, dar vedeti in special prevederea din articolul 115 alin.(2) (a) Codul muncii.
http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&lang=1&id=326757

9 ноября 2018