Conditii de munca ciudate

26 июля 2023 6

Buna ziua. Am primit recent o oferta de munca de acasa (de la distanta). Lucrul constă in adaugarea produselor intr-un magazin online. Conditiile de lucru inaintate de angajator sunt stranii: 1) Angajarea oficiala se face doar dupa o luna de munca; 2) Nu am primit date concrete despre angajator; 3) Salariul se transmite doar fizic, fara a fi posibil transferul prin banca. Ce riscuri se ascund aici, daca accept asemenea conditții de muncă? Nu sunt încălcate niciun fel de legi in acest caz?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Denis, ai dat peste biște aferiști-escroci, nu este rost să vă angajați, dacă o să fie clarificări cu cumpărătorii, DVS o să nimeriți în situații neplăcute și poteți fi învinuit în niște chestii neplăcute. Evitați așa oferte.

29 июля 2023