Conducere fara permis

1 апреля 2018 167

Am fost amendat astazi in temeiul art. 231 (2) mergand pe poligonul de linga colegiul de transporturi si antrenandu-ma pentru examen. Masina este a mea si cu mine era alta persoana care a condus pana acolo. Se considera acel poligon drum public si au avut dreptul sa-mi puna amenda?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Da, cu dvs trebuia să fie o persoană calificată în acest sens și anume profesorii de lecții practice indiferent unde a-ți urcat la volan și unde a-ți condus.

1 апреля 2018