Conform amnistiei fiscale din dec 2016 au fost anulate amenzile SRL-urilor sau nu?

14 апреля 2017 31

In septembrie 2015 am fost amendați pentru activitate economică fara autorizația primăriei. Am achitat a treia zi si mi se incriminează ca nu m-am încadrat in 72 de ore pentru a beneficia de reducerea de 50%. Nu am fost avizată pînă in octombrie 2016. Din lipsa de venituri inca nu am achitat, fiind sigura ca acest caz va fi acoperit de amnistia fiscală. Pot invoca amnistria?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Dumitru Barbaroș
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Doamna Valentina,
Nu puteți invoca amnistia fiscală, or în Decembrie 2016 nu a fost nici o amnistie.
Ultima amnistie fiscală a fost în anul 2007.

14 апреля 2017