Constatarea încălcării dreptului la judecarea cauzei în termen rezonabil şi repararea din contul statului a prejudiciului moral

15 декабря 2017 30

La adresarea cu cerere de chemare în judecată împotriva Ministerului Justiţiei, pentru a solicita constatarea încălcării dreptului la judecarea cauzei în termen rezonabil şi repararea din contul statului a prejudiciului moral, este necesar de respectat vreo procedura prealabila?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Constantin Iosip
  • Адвокат-стажер

Legea nr.87 din 21.04.2011, nu prevede procedura prealabila.

16 декабря 2017