Constructie pe teren cu destinatie agricola

14 ноября 2019 136

Buna ziua. Sunt proprietar de terenuri cu destinatie agricola si doresc sa desfasor o activitate in domeniu. Pentru asta, am nevoia sa construiesc niste obiecte: grajd, depozit, frigider etc. aferente activitatii in domeniu. Trebuie sa schimb destinatia terenului? De la ce sa incep? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună!

În cazul în care bunurile sunt destinate pentru activitatea în domeniu agricol nu aveți necesitatea de a schimba destinația terenului.
Obțineți actele permisive necesare ridicării construcției și purcedeți la executarea lucrărilor.

14 ноября 2019