Contestarea procesului-verbal contravenţional

2 апреля 2024 3

Bună ziua. Există posibilitatea de a contesta online un proces-verbal contravenţional (în domeniul circulației rutiere)? Deţin semnătură electronică. Mulţumesc!

Jurist comments 2

Filip Rotaru
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Irina, da, este posibil.

3 апреля 2024
  • Юрисконсульт

Buna ziua d-na Irina, de e posibil, dar nu uitați, că cauza se va examina în lipsa DVS, DVS sunteți în drept să apelați și tot odată să aduceți la cunoștință, că cunoașteți așa noțiune de contestare în instanța superioară-Apelul, din regiunea unde locuiți ( Nord-Bălți, Cud-Cahul, Centru-Chișinău ). Puteți... mai detaliat apela la viberul meu de pe telefonul de contact +37368669950.

3 апреля 2024