Contestarea procesului-verbal de contraventie rutiera

15 сентября 2021 159

Salut! Pe data de 14.09.2021 mi-a fost intocmit un proces-verbal de contraventie rutiera. Am achitat 50% din amenda in termen de 72 de ore, dar am contestat in procesul-verbal in instanta. Inteleg ca daca castig in judecata, banii achitati imi vor fi restituiti. Intrebarea este: daca pierd, cat va trebui sa achit pentru procedura judiciara? Multumesc mult!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Ștefan, tu deja ai achitat amenda, dacă n-ai să ai cîștig de cauză, o să rămîi cu ceia ce ai achitat, fiindcă te-ai încadrat în 72 de ore.

16 сентября 2021