Contract de vanzare-cumparare a unui teren

30 мая 2024 3

Buna ziua. Vreau sa vand un teren care se afla intr-o localitate din raionul Soldanesti. Unde trebuie sa merg si de care certificate am nevoie pentru a totul legal? Eu locuiesc in Chisinau si nu vreau sa fac multe drumuri inutile la Soldanesti. Multumesc.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Ion Bucur
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua Adela,
In primul rind, incercati sa mergeti la cel mai apropiat Notar Public, anume el va va comunicare ce fel de acte exact aveti nevoie, ar trebui sa aveti ttlul de proprietar pe terenul care doriti sa il instrainati etc. Succes.

31 мая 2024
  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

HRISTOS A ÎNVIAT!!! Vă ajut cu toată procedura. Pentru ajutor și suport juridic, apelați la nr. de telefon 069049267

1 июня 2024