Contract vanzare-cumparare apartament

2 августа 2018 51

Cumpararea unui apartament de la o persoana care a oferit firmei de constructie ferestre si vinde apartamentul, care e procedura de vanzare-cumparare in asa caz?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Cristian Papanaga
  • Адвокат

D-na Rodica,
faptul că persoana a oferit ferestre firmei de construcție nu neapărat ne interesează. Pentru dmn. este important să știți că Vânzător poate fi proprietarul apartamentului ( nu este exclus ca vânzătorul să fie reprezentat de către o altă persoană ). Dovada că este proprietar o face prin extrasul recent... mai detaliat din registrul bunurilor imobile.
Deoarece contractul de vânzare- cumpărare urmează a fi autentificat, adresați-vă la un Notar și în baza documentelor pe care le va solicita se va stabili posibilitatea vânzării- cumpărării.
Succese!

3 августа 2018