Copilul a fost agresat la școală de un elev mai mare

9 декабря 2023 3

Bună ziua. Copilul meu a fost bătut de către un elev dintr-o clasă mai mare. Totul s-a întâmplat în curtea scolii, după terminarea lecțiilor, în timp ce copilul aștepta să înceapă activitatea extrașcolară (volei). În urma loviturilor la cap, copilul s-a sințit rău. L-am dus la urgență, unde au constatat că a suferit comoție cerebrală și a fost internat în spital pentru o perioadă nedeterminată. Cum trebuie să procedez legal în acest caz?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Veleria, este nevoiem ca DVS să apelați la poliție. Eu sunt convins, că deja de la spital a parvenit informație la poliție, DVS trebuie să o dublați cu o adresare. Poliția o să intervină, o să cinstate vinovatul, părinții vinovatului o să răsundă pentru o contravenție adiministrativă. Nu lăsați,... mai detaliat DVS sunteți în drept să vă adresați și azi, poliția activează din 24x24.

10 декабря 2023
  • Юрисконсульт

Concomitent, DVS sunteți în drept să apelați la telefonul 112, grupa operativă se deplasează la fața locului, care o să constateze cazul,

10 декабря 2023