Credit neachitat

7 октября 2017 122

Bună ziua. Am un credit neachitat. Zilele trecute a fost a 3 ședință de judecată și când m-am uitat pe site, am văzut scris: Rezultatul ședinței - ADMIS. Pot să știu ce înseamnă asta și dacă voi putea ieși din țară fără probleme?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Admis - se referă la faptul că a fost admisă acțiunea cerută de către una din părți.

Referitor la interdicția de a părăsi țara, atîta timp cît nu ați fost înștiințat despre despre aplicarea acestei măsuri preventive, nu există interdicția respectivă .

8 октября 2017