Credit neachitat pana la capat

20 мая 2018 58

Posibil sa nu fi terminat de achitat un credit, din motiv ca am plecat peste hotare. Care ar fi situatia si rezolvarea?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Păi, dacă au uitat de d-stră, bucurați-vă.
Dacă nu, atunci, în cazul în care au înaintat acțiune împotriva d-stră, și au reușit să expedieze la executare dosarul, atunci vă puteți trezi cu interdicțiii la eliberarea de acte, sechestre pe bunuri mobile și imobile, chiar și interdicția de a părăsi țara.

Totuși,... mai detaliat totul este în dependență, dacă nu doriți să cumulați de noi cheltuieli, încercați să vedeți care e situația și să achitați creditul integral, poate scăpați de cheltuieli suplimentare.

20 мая 2018
  • Юрисконсульт

D-l Nicolai în primul rînd DVS trebue să vă interesaţi care e soarta creditului, ca mai apoi să nu nimeriţi în situaţia descrisă de avocatul V. Onofrei. În aşa caz apar dureri de cap.

21 мая 2018