Credit pentru alta persoana

22 февраля 2018 368

Am luat 3 credite pentru alta persoana. Acum refuza sa achite. Ce pot face?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna,
Pare a fi o schemă dubioasă, se pare că la mijloc sunt niște intenții de escrocherie.
Puteți să încheiați cu acea persoana un contract de împrumut, în care sa indicați suma totală a celor 3 contracte în baza cărora ați luat împrumut/credit pentru această persană.
Astfel, ulterior veți putea pretinde încasarea acestei... mai detaliat sume de la persoana dată.

22 февраля 2018