Cu cine va trai copilul?

9 июня 2018 61

In cazul in care cer divort, avand copil minor (8 luni) si nefiind angajata in campul muncii (am apartment propriu, indemnizatia lunara pe copil constitute doar 540 lei), este possibil ca sotul va primi custodia copilului in urma divortului?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Olga,
Din practica pot sa spun ca in mod obisnuit copii raman cu mama, mai ales cei de virsta frageda. Cazurile cind copilul este luat de la mama sunt exceptie si doar daca mama are anumite vicii, metehne cum li se spune in popor.

9 июня 2018