Cu contract de prestare a serviciilor am dreptul la concediu platit?

18 марта 2017 33

Sunt angajata oficial bugetara pe un salariu la un Centru de copii. Concomitent mi-am gasit de lucru si in alta parte, dar mi-au facut "CONTRACT DE PRESTARE A SERVICIILOR". Eu cu contractul acesta de prestare legal benificiez de concediu platit?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Nu. Concediul se acorda si se plateste doar salariatilor, adica acelor persoane care presteaza o munca in baza unui Contract individual de munca.

20 марта 2017