Cum as putea demonstra ca nu am savarsit o fapta pentru care sunt judecat si amendat cu 6.000 lei?

20 августа 2017 56

Pe 28 august 2014, la orele 17, eu priveam televizorul, cind a intrat in casa feciorul meu si me-a zis ca ma cheama inspectorul de sector. Eu am iesit afara si inspectorul imi zice ca vecinul meu a scris o cerere, cum ca eu am fost la el acasa si em batut fetele concubinei sale. Asa a pornit un dosar penal, unde toate probele s-au facut in birou la politie si procuratura. Pina acum am scris o multime de cereri la MAI, Procuratura Generala, ca dosarul este fabricat, insa toate raspunsurile pe care le-am primit spuneau ca exista un dosar penal si nimeni nu are dreptul sa se implice. Asa am ajuns su fiu judecat pentru o fapta pe care nici nu am savirsit-o. Traim intr-un veac al tehnologiilor electronice si altele. Cum as putea demonstra ca eu nu am savirsit fapta data. Sunt detectoare de minciuni, este hipnoza la urma urmei. Eu sunt gata pentru orisice incercare, fiindca stiu ca nu am savirsit aceasta fapta.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Юрисконсульт

Bună ziua!

Apărător (avocat) aveți?

Dacă nu, atunci ar trebui.

Soluția este contestarea în ordine de recurs, pentru că bănuiesc că apelul împotriva hotărârii emise pe un dosar care presupune săvârșirea faptei care vi se incrimineaza nu este prevăzut.
Succese!

20 августа 2017
  • Юрисконсульт

Dl. Ion,mai mult ca precis DVS ați avut un avocat garantat de stat, care nu s-a interesat de soarta DVS, a fi maibine să angajați un avocat plătit de DVS. Eu vă înțeleg, că de DVS s-au bătut joc cum poliția, procuratura și instanța Trebue de luptat, fiți dîrz, succese.

7 января 2020