Cum de deschis o federatie?

5 сентября 2018 24

Buna! Ma intereseaza cum se poate si de ce este necesar din punct de vedere juridic pentru a deschide o federatie sportiva in Moldova pentru un sport de strada a carui federatie este in Kazahstan (sportul se numeste StreetWorkout si StreetLifting)? Mersi.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

http://lex.justice.md/index.php?action=view&view=doc&lang=1&id=301324
legatura cu Kazahstanul nu va fi relevanta, daca se intentioneaza deschiderea unei federatii nationale.
O alternativa ar fi, in cazul imposibilitatii crearii federatiei - fondarea unei asociatii obstesti.

6 сентября 2018