Cum demonstrăm executorului judecătoresc că am plătit amendă conform procesului verbal din 2012

4 марта 2017 50

Nu am păstrat bonul de plată de atunci. Acum, în luna ianuarie 2017, am primit scrisoare precum că avem o amendă de 400 de lei. Deşi în aceşti 5 ani nu ne-am schimbat nici locul de trai si nici locul de muncă, ei motivează că nu ne-au putut găsi pe parcursul acestor ani.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Юрисконсульт

Bună ziua Anara, dacă suma de bani pentru dvs nu este considerabilă, cea mai simplă cale este achitarea din nou și păstrarea bonului. În caz contrar puteți solicita la organele competente verificarea registrelor (în care se presupune existența mențiunei despre eliberarea bonului dvs, dar nu uitați ca ele pot fi... mai detaliat distruse conform termenului de păstrare).

30 апреля 2017