Cum pot înmatricula o motocicletă în caz că proprietarul se află peste hotare?

6 мая 2024 3

Bună! Doresc să procur o motocicletă, însă proprietarul acesteia se află peste hotare. Fratele proprietarului este în Republica Moldova. Ce trebuie să interprind ca să pot înmatricula motocicleta pe numele meu? Unde trebuie să mă adresez ca să perfectăm reînmatricularea pe numele meu.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua. Proprietarul trebuie să vă perfecteze o procură pentru a putea înmatricula motocicleta pe numele dumneavoastră. Procura poate fi perfectată la ambasada Republicii Moldova în ţara unde se află proprietarul motocicletei.

7 мая 2024