Cum pot obtine in arenda/proprietate locul pentru amplasarea unei gherete comerciale mobile 2x3m?

18 сентября 2018 356

Buna! Detin o ghereta mobila 2x3m, doresc sa o amplasez pe o alee, in apropiere de cateva blocuri locative si scoli. Va comercializa doar cafea si patiserie. Cum pot obtine in arenda/proprietate locul pe care am nevoie sa stea ghereta, unde ar trebui sa ma adresez?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
În acest sens înaintați o cerere către pretura de sector/primărie, pentru a vedea dacă ar fi posibil ceia ce plănuiți, totodată solicitați sa vă informeze dacă ar fi posibil cît și sa menționeze ce acte sunt necesare sau ce pașii de urmat.

18 сентября 2018
Leonid Popescu
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna seara! Intrati pe pagina Web a Primariei Chisinau si veti gasi Regulamentul de desfăşurare a activităţii de comerț în municipiul Chișinău. Acolo veti gasi raspuns la intrebarea respectiva.

18 сентября 2018