Cum pot sa accesez mcabinet.gov.md, daca nu am semnatura digitala in RM si ma aflu peste hotare?

23 мая 2024 3

Buna ziua. Ma aflu peste hoatare de aproximativ 6 ani si as vrea sa acceseza anumite informatii personale, dar nu am semnatura digitala din Republica Moldova. E posibil sa aacesez serviciul mcabinet in situatia descrisa?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.
Trebuie să obțineți semnătura electronică pentru a accesa Cabinetul personal.
Pentru a obține semnătură, vă adresați la misiunea diplomatică a Republicii Moldova în țara unde vă aflați.
https://semnatura.md/Content/Documents/lista_psi_ai_stisc.pdf

25 мая 2024