Cum pot sa aflu daca am interdictie de a iesi din Moldova?

25 июня 2017 142

Buna ziua, cum pot sa aflu daca am interdictie de a iesi din Moldova?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună Artur,
Atîta timp cît nu ați fost înștiințat despre despre aplicarea acestei măsuri preventive, nu există interdicția respectivă, deoarece, această este o măsură preventivă aplicată de procuror printr-o ordonanță sau prin urmare există o hotărâre de judecată în acest sens.
Astfel, dacă nu există o hotărâre în acest sens nu aveți... mai detaliat pentru ce să vă faceți griji.

25 июня 2017
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Urmeaza se va adresati la Politia de Frontiera.
Aici datele de contact http://border.gov.md/index.php/ro/contacte

25 июня 2017