Cum pot sa legalizez o anexa neautorizata de 11,8 m.p. la casa mea?

19 октября 2021 84

Buna ziua. Cum pot legaliza o anexa la casa (anexa neautorizata de 11,8 m.p.). Am auzit ca daca e mai mica de 15 m.p. (cum e la noi), nu e nevoie de certificat de utbanism. Este construita demult, dar acum e necesar sa o legalizam. De la ce sa incepem?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Lilia, încercați de la primărie, unde DVS depuneți o cerere cu indicarea mesajul indicat mai sus.

21 октября 2021