Cum sa fac sa opresc creditul?

3 октября 2017 122

Buna. Am credit la o companie de creditare in suma de 21.000 de lei si abonament la Orange de 175 de lei. Pe data de 4 octombrie am comisia militara asta, inseamna ca trebuie sa plec la armata. Cum pot sa fac sa opresc creditul pe termen de un an de zile?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Acesta nu este un eveniment imprevizibil, respectiv nu vă scutește de obligațiile asumate.
Și dacă urmează să plecați la armată cel mai probabil ați luat creditul cîteva zile în urmă. Ați putea să scrieți o cerere creditorilor,cam atît.

3 октября 2017
Diana Conea
  • Юрисконсульт

Cititi atent clauzele contractuale si adresati-va creditorului cu aceasta intrebare.

16 октября 2017