Cum sa-mi apar demnitatea, drepturile si familia de vecini agresivi?

24 июля 2021 123

Buna ziua. Locuiesc impreuna cu mama de 93 ani intr-o curte comuna. Barbati nu mai avem. Vecina are usa la 2 metri de a mea. Este foarte agresiva, face intr-una scandal. Cum sa-mi apar demnitatea, drepturile si familia de vecini agresivi?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Svetlana, DVS aveți dreptul să apelați la poliție, deoarece în acțiunele vecinei se prevăd acțiuni contraveționale. Sectoristul o să ee măsurile necesare cu vecina. V=a fi o,kei de constatat motivul agresivității vecinei.

27 июля 2021