Cum sa-mi scot banii?

11 марта 2018 28

Buna ziua! Am lucrat in Rusia ilegal la o persoana cu cetatenie moldoveneasca. Dupa ce am ajuns la limita de 3 luni in care pot legal sa stau acolo, am venit acasa fara sa-mi de banii, promitand ca o sa mi-i transmita cind ajung in tara. Au trecut deja 4 luni de cand amana sa-mi dea banii. Cum pot sa scot banii de la acea persoana?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Iulia Furtuna
  • Адвокат

Munca s-a prestat pe teritoriul unei alte tari, caz in care nu se aplica legislatia muncii Republicii Moldova.

12 марта 2018