Cum să procedez cu un vânzator de pe web care mi-a vândit un produs, altul decât cel promis?

10 июня 2018 21

Buna ziua. Am procurat de pe o pagina de mica publicitate o tigara electronica Ileaf 2. Vânzătorul o vindea ca originala și la momentul când el a venit cu mașina eu am văzut la dânsul în portbagaj o mulțime de astfel de produse și nici nu m-am gândit că poate să mă amăgească fiindcă avea multe produse care semănau ca originale. Eu îi țin minte numerele de la mașină, am găsit-o și pe prietena lui care la momentul procurării ma grăbea sa cumpăr mai repede. Nu avea să fie nimic dacă nu aveam sa găsesc defect în produs și încă mai rău este că mi-am fript și buza de la accea ca produsul este necalitativ. Mersi.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna,
Acesta este riscul cumpărăturilor făcut de la persoane necunoscute care practică activitatea antreprenorială neautorizată.
Urmează să-i expediați o cerere prealabilă.
De asemenea, ați putea sesiza instituțiile competente despre activitatea respectivului, iar acestea se vor preocupa în continuare.

12 июня 2018