Cum sa procedeze daca vor sa vanda casa?

1 августа 2018 28

Buna ziua! Patru surori au mostenit o casa, dintre care una este datoare fata de o persoana straina cu bani. Creditorul prin instanta de judecata a pus sechestru pe casa. Cum sa procedeze celelalte 3 surori, daca vor sa vanda casa?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Dacă actual, surorile deja sunt proprietare, cel mai ușor ar fi să stabiliți cotele din imobil dacă nu sunt stabilite și celel 3 surori să răscumpere partea sechestrată, astfel ulterior pot vinde casa fără interdicții. Este una din posibilități, urmează a cunoaște bine situația pentru a da mai multe... mai detaliat propuneri.

2 августа 2018