Cum sa verific daca pensia alimentara platita de mine ajunge la destinatie?

26 марта 2017 50

Eu achit pensia alimentara prin executor. In afara decat de la executor cum as putea verifica daca banii ajung la destinatie sau nu? Cu fosta sotie nu am nici un fel de legatura.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Oleg,
Pentru a verifica daca pensia alimentara pe care o platiti ajunge la destinatie, adica la mama copilului in favoarea careia se face plata, puteti consulta dosarul de executare. Daca exista un dosar de executare.
Daca nu exista un dosar de executare si achitati direct mamei atunci aveti... mai detaliat extrasele bancare fie recipisele.

27 марта 2017