Cum se stabilește executorul judecătoresc?

8 апреля 2024 3

Bună ziua! Acum 2 ani a fost pronunțată hotărârea judecătorească privind încasarea pensiei alimentare. Tatăl copilului nu a achitat nimic până acum. Cum pot afla la care executor judecătoresc trebuie să mă adresez? Mulțumesc!

Jurist comments 1

Sergiu Galeru
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua!
Vă adresați la executorul judecătoresc de la domiciliul tatălui copilului. În titlul executoriu este indicată adresa de domiciliu a acestuia.
Executorul competent îl găsiți la https://www.unej.md/en/executori/1 indicând adresa de domiciliu a debitorului (tatăl copilului).

9 апреля 2024