Cumpărarea unui teren agricol

21 апреля 2024 3

Bună ziua. Doresc să procur un teren agricol de la proprietar, dar terenul vizat nu are număr cadastral. Proprietarul vrea să mă împuternicească prin procură să fac actele de înregistrare. Cum să fac corect această procură, astfel ca proprietarul mai apoi să-mi vândă terenul? Eu voi suporta cheltuielile de înregistrare.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna ziua d-na Tatiana, nu face să vă îngrelați situația, deoarece vechil stăpân nu este sincer cu DVS, el nu vă dischide din ce cauză, lipsește documentul, nu se știe. că el este stăpânul. La primării din a. 1992 deja se cunoaște cine sunt stăpânii pe terenurile amplasate în raza... mai detaliat primăriilor. DVS n-ați prezentat nici-un document pentru a face concluzii corespunzătoare, de dorit eliberarea procurelor să aibă loc din contul stăpânului, dar el nu vrea, e escroc acest stăpân.

22 апреля 2024
  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

Buna! Este nevoie de o analiză juridică. Vă putem ajuta, pentru detalii și ajutor juridic, contactați 069049267

22 апреля 2024