Daca a expirat procura pe masina, vom putea intra in tara?

3 декабря 2017 124

Detinem masina inmatriculata in Bulgaria, din neatentie nu am luat in seama ca procura a expirat de doua luni. Masina se afla in Europa, dar dorim sa intram in tara luna aceasta. Vom putea intra in Moldova ca mai apoi sa iesim sa perfectam documentele? Ce se poate de facut in acest caz?

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Oricare din solutii nu ar fi , aveti nevoie de o procura cu un nou termen de la proprietarul de facto conform pasaportului tehnic !

4 декабря 2017