Daca am schimbat locul de trai, trebuie să anunț autoritatea tutelara?

29 мая 2017 37

Buna, sunt divorțată, intentionez să mă recăsătoresc, și locuiesc la moment cu viitorul soț. Fostul sotz m-am anunțat că o să depună cerere la judecata, fiindca nu am anuntat protecția familiei despre schimbarea locului de trai. Cum procedez in așa caz?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Anuntati protectia familiei, nu va nici o problema in asta , vine directia si va face un aviz precum ca locul de trai este satisfacator!!

29 мая 2017